W jubileuszowej, 15. edycji Biegnij Warszawo aktywnie uczestniczyło ponad 10 tysięcy osób – sześć tysięcy pobiegło na 10 kilometrów, a ponad cztery tysiące pokonało 5-kilometrową trasę imprezy towarzyszącej Maszeruję-Kibicuję. Na mecie, zlokalizowanej po raz pierwszy w historii biegu na Stadionie Miejskim Legii Warszawa, najszybszy (30:14) w kategorii mężczyzn okazał się Kamil Jastrzębski (DUKLANOWSKI TEAM). Wśród kobiet zwyciężyła Iwona Bernardelli z KS PREFBET-SONAROL (35:22), dla której był to już siódmy triumf w Biegnij Warszawo.

Jestem przeszczęśliwy, że już po raz piętnasty udało się mi dołożyć swoją cegiełkę do popularyzacji aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia Polaków. Przez te lata z przyjemnością obserwuję, jak Warszawa staje się miastem coraz bardziej przyjaznym dla biegaczy. Janusz Samel, dyrektor biura sportu i rekreacji m.st. Warszawy powiedział, że Biegnij Warszawo to jest morze radości, które przebiega ulicami stolicy. W pełni się z tym zgadzam – zapewnia Bogusław Mamiński, organizator i dyrektor wszystkich edycji „Biegnij Warszawo”.

Ale Biegnij Warszawo to nie tylko sam bieg. Na trasie przygotowano wysepki z grającymi na żywo muzykami, a bezpośrednio po ukończeniu zmagań każdy mógł wygrawerować na pamiątkowym medalu uzyskany czas. Nowością podczas tegorocznej edycji wydarzenia był także udział kolarzy. Przed startem biegaczy trasę „przetarł” peleton ponad 100 cyklistów, którzy na odcinku specjalnym po Moście Poniatowskiego „przepalili nogę” na dystansie 1 mili. Najszybszy Maciej Rogulski (Activejet) pokonał ten dystans w czasie 02:16,69 minuty.

Jednym z uczestników „Warszawa Kręci Rundę Honorową” był mój włoski przyjaciel, prezes Stowarzyszenia Sportowego Aprocis Antonio Tortolano. W Warszawie gościliśmy też burmistrza Cassino – Enzo Salerę, który zapowiedział odsłonięcie w jego mieście pomnika gen. Andersa. Kolejnym włoskim akcentem był występ laureatki Festiwalu w San Remo, niewidomej piosenkarki Annalisy Minetti, która razem z przewodnikiem wzięła także udział w biegu – dodał Mamiński. 

Ambasadorem Biegnij Warszawo jest multimedalista imprez mistrzowskich w biegach na 800 i 1500 metrów Marcin Lewandowski.

Po zakończeniu kariery zawodniczej nadal jestem bardzo aktywny i z radością wspieram takie inicjatywy, jak Biegnij Warszawo. Na zaproszenie Bogusława Mamińskiego jestem zresztą nie tylko ambasadorem tego biegu, ale także „Trekkingu Szlakiem Historycznym Bitwy o Monte Cassino“. Trzecia edycja marszu odbędzie się 18 maja 2024 r., dokładnie w 80. rocznicę zdobycia wzgórza przez żołnierzy 2. Korpusu Polskiego gen. Andersa. Już teraz serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu powiedział Marcin Lewandowski.

Komplet wyników Biegnij Warszawo: https://wyniki.datasport.pl/results4510/indexnew.php

***

O Biegnij Warszawo 

Biegnij Warszawo to jeden z największych w Polsce biegów masowych na dystansie 10 km, którego trasa prowadzi przez najbardziej znane i rozpoznawalne miejsca w stolicy. W latach 2005-2007 impreza nosiła nazwę Run Warsaw, a długość trasy wynosiła początkowo 5 kilometrów. W roku 2008 bieg odbył się w ramach globalnej edycji Nike Human Race już na dystansie 10 kilometrów. Od roku 2009 organizowany jest nieprzerwanie pod nazwą Biegnij Warszawo, a organizatorem wydarzenia od pierwszej edycji jest Klub Biegacza Sporting Bogusława Mamińskiego, wicemistrza świata i Europu w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. W tym roku odbywa się już 15. edycja wydarzenia, którego celem jest promocja zdrowia i popularyzacja systematycznej aktywności fizycznej. Każdego roku w Biegnij Warszawo uczestniczy kilka tysięcy entuzjastów uprawiających sport rekreacyjnie.

O Maszeruję-Kibicuję

Maszeruję-Kibicuję to wydarzenie towarzyszące Biegnij Warszawo, organizowane od 2010 roku. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą dopingować innych, sami także będąc w ruchu. Polega na przejściu marszem 5-kilometrowej pętli wyznaczonej obok trasy biegu. Uczestniczą w nim aktywni kibice, którzy chcą dopingować biegnących, ale nie czują się jeszcze na siłach, aby sami przebiec dystans 10 kilometrów.

Więcej informacji udzieli:

Sławek Rykowski

Rzecznik Prasowy Biegnij Warszawo  

+48 500 121 908

media@biegnijwarszawo.pl

Zdjęcia: FotoMaraton.pl