WIZJA BIEGNIJ WARSZAWO

Biegnij Warszawo to projekt wielkiego formatu, który powstał z inicjatywy grupy zaprzyjaźnionych ludzi, chcących ukazać ludzką aktywność w formie innej niż wyczynowa. Pomimo, że bieganie uchodziło za sport indywidualny, oni widzieli w nim wielki potencjał w realizacji nie tylko sportowych celów, ale głównie tych, które można nazwać aktywnymi celami społecznymi.

To stało się inspiracją do realizacji sportowego widowiska w centralnej Polsce i stworzenia BIEGNIJ WARSZAWO Team – zespołu, który nie tylko zrzesza i jednoczy biegaczy, ale także pokazuje inny obraz biegania. Takiego, który oparty jest na własnym tempie, właściwej ścieżce i pełnej świadomości celu.

WYDARZENIE BIEGOWE BIEGNIJ WARSZAWO

Biegnij Warszawo to bieg, który od lat znajduje się w kalendarzu biegowym większości Polaków. Stał się biegową tradycją oraz obrazem, że miejska aktywność fizyczna wcale nie zanikła. Projekt, który pod anglojęzyczną nazwą RUN WARSAW miał pomóc w aktywizacji społeczeństwa, dzisiaj stał się nieodzownym elementem realizacji kalendarza biegowego wielu tysięcy biegaczy.

Jedenasta edycja kultowego Biegnij Warszawo to projekt, który ukazuje formę biegową jako element życia miejskiego, narzędzie do promocji akcji społecznych oraz sposób na wspólne spędzanie czasu wolnego.

AKCJA SPOŁECZNA BIEGNIJ WARSZAWO

Każdej edycji biegu towarzyszy akcja społeczna, mająca na celu edukację biegaczy oraz promocję idei sportu dla wszystkich. Od 2014 roku przeprowadziliśmy wiele akcji tematycznych, które pozwoliły na poprawę świadomości biegacza:

2014 – BADANIA PROFILAKTYCZNE BIEGACZA
Utworzyliśmy bezpłatną klinikę sportową, w której każdy Uczestnik miał możliwość wykonać bezpłatne badania kardiologiczne oraz skorzystać z porady fizjoterapeutów.

2015 – DIETA BIEGACZA
Przygotowaliśmy bezpłatne zalecenia żywieniowe dla sportowców i biegaczy Biegnij Warszawo 2015, a także zainicjowaliśmy wiele spotkań i warsztatów, które pozwalały skonsultować się biegaczom z dietetykami sportowymi.

2016 –  WIĘCEJ NIŻ BIEGANIE
Przygotowaliśmy bezpłatne warsztaty treningu funkcjonalnego, jako urozmaicenie i baza do lepszego przygotowania biegowego.

2017 – ZDROWA RYWALIZACJA WARS / SAWA
Pokazaliśmy inny rodzaj rywalizacji uczestniczek z uczestnikami, która przyjęła formę zabawy i rywalizacji motywacyjnej. Taka rywalizacja może motywować i inspirować, czego byliśmy świadkami na mecie BW 2017!

2018 – PRZENOSIMY NIEBO NA ULICE WARSZAWY
Tym razem nie skupiamy się wyłącznie na człowieku. Staramy się rozruszać społeczeństwo i zaangażować w proste działania ekologiczne. Korzystając z dobrodziejstw Natury podczas każdego biegowego treningu, wspólnie zadbajmy o #mojepowietrze i jego lepszą jakość.