W życiu biegacza ważnych jest kilka elementów: dobrze zaplanowany i najlepiej indywidualnie dopasowany trening, regeneracja, nawodnienie oraz odpowiedni sposób odżywiania. To właśnie te czynniki mogą w dużej mierze przyczynić się do Twojego sportowego sukcesu.
Dieta biegacza powinna dostarczać energii do treningów, być bogata w witaminy i składniki mineralne i pokrywać dzienne zapotrzebowanie na białko, tłuszcze i węglowodany. Żywność powinna być jak najmniej przetworzona.
Głównym składnikiem energetycznym dla organizmu są węglowodany, które pokrywają nie tylko bieżące zapotrzebowanie energetyczne, ale także zostają zmagazynowane w postaci glikogenu w mięśniach. Najlepszym źródłem węglowodanów dla biegaczy są produkty pełnoziarniste: kasze, płatki, ryż.

Miło nam poinformować, że po raz kolejny partnerem Biegnij Warszawo został Melvit – producent płatków oraz produktów zbożowych. Ideą firmy jest dostarczanie produktów zdrowych, nieprzetworzonych, będących bogactwem natury, mających pozytywny wpływ na organizm. Produkty Melvit dedykowane są w dużej mierze osobom aktywnym fizycznie oraz wszystkim, którzy chcą się zdrowo odżywiać. Dostarczają dużo energii, dzięki czemu są doskonałym składnikiem diety osób trenujących i uprawiających sport wyczynowy.