Regeneracja organizmu w czasie przygotowań po treningu ?  Dodaj antyoksydanty z SOTI Natural! Okres przygotowań do startu to czas wytężonej pracy organizmu, dlatego zadbaj o właściwy odpoczynek i odżywczą regenerację!

Pewnie się z tym zgodzisz, że każdy trening to przesuwanie granic wytrzymałościowych, kondycyjnych. Z tego względu w naszym organizmie  dochodzi do drobnych mikrouszkodzeń komórek organizmu. Warto więc dbać o to by procesy regeneracji przebiegały jak najsprawniej i jak najszybciej. Tu kluczową rolę grają antyoksydanty, których dużą zawartość znajdziesz w wszystkich naturalnych napojach SOTI Natural. Szybsza regeneracja mikrouszkodzeń to lepsze efekty kolejnego treningu i minimalizacja skutków ubocznych.

Podczas biegania zwiększone jest także wytwarzanie wolnych rodników, poprzez większe zapotrzebowanie na tlen. W organizmie biegacza znajdzie się więcej wolnych rodników tj. pochodnych tlenu, które wpływają na powstawanie różnych chorób w tym najgroźniejszej – raka. Do innych, na które mają wpływ, zaliczamy m.in.: nadciśnienie tętnicze, bezpłodność, miażdżycę, chorobę Parkinsona, reumatyzm, łuszczycę, egzemę, chorobę Cohna, demencję starczą i chorobę Alzheimera[1].

Rodzaj uprawianego sportu wpływa na ilość wolnych rodników w organizmie. We krwi biegaczy długodystansowych, którzy wykonywali bieg na dystansie 20km badania stwierdziły uszkodzenie krwinek bezpośrednio po wysiłku.  Dlatego tak ważne jest, co zjemy lub wypijemy zaraz po zakończeniu aktywności fizycznej[2].

Badania wykazały, że biegacze, których dieta nie zawierała odpowiedniej dawki antyoksydantów mieli gorszą kondycję skóry i szybsze oznaki starzenia, czego przyczyny upatruje się głównie w niedoborze codziennej dawki antyoksydantów. Specjaliści od żywienia zalecają antyoksydanty w formie naturalnej a nie  suplementów, gdyż w suplementach zawsze dochodzi do przetworzenia oraz dodania tzw. wypłeniaczy tabletki czy proszku.

 

 

Zwłaszcza jeśli bieganie to nasza pasja a nie zawód zawartość antyoksydantów jaką możemy znaleźć np. w butelce SOTI Natural jest wystarczającą dzienną dawką do uzupełnienia zwiększonego zapotrzebowania na antyoksydanty. Antyoksydanty znajdziemy w ciemnych owocach, zielonych warzywach, jednakże przy owocach bardzo duże znaczenie ma ich uprawa, przechowywanie, dlatego badania wykazują że to właśnie napary z herbaty mają jeden z największych i najstabilniejszych potencjałów antyoksydacyjnych. Istotne jest jednak naprawdę bardzo precyzyjne zaparzenie dlatego właśnie powstały napoje SOTI Natural. Przy ich przygotowaniu znaczenie ma każy jeden stopień Celciusza aby zachować maksimum antyoksdantów. Do zaparzenia używane są tylko najwyższej jakości składniki, to jedyne napoje z naparów a dodatkowo nie mają w składzie cukru białego, fruktozy, słodzików, konserwantów, aromatów czy barwników. Napoje SOTI Natural nie zawierają kalorii więc są neutralne i można je pić w dowolnym momencie stosując się do własnej diety nie podwyższą nam poziomu cukrów, węgli czy kalorii. Smak napoju jest w 100% naturalny i w pierwszym momencie może szokować zupełny brak cukrów i poznanie smaku naturalnego składników jak mięta czy herbata, które często są tłumione cukrem czy słodzikiem ale po kilku łykach nasze kubki smakowe przestawiają się i napoje SOTI Natural stają się częścią treningu, naszym sprzymierzeńcem w regeneracji.

Napoje SOTI Natural na co dzień znajdziesz w wszystkich sklepach Auchan, Makro, Supersam, Piotr i Paweł, M&L Delikatesy, Topmarket, Carrefour, Carrefour Express, Hebe, wybranych Intermarche, Rossmann i Żabka a także na stacjach Orlen, Lotos, BP oraz pod marką herbat w butelce 500 ml GO BIO w wszystkich sklepach Biedronka. Więcej o  napojach SOTI Natural na stronie www.sotinatural.com oraz na proflilu SOTI Natural na portalach: Facebook i Instagram.

 


[1]    https://treningbiegacza.pl/artykul/antyoksydanty-w-sporcie

[2]    https://www.roy-stevenson.com/antioxidants.html